Camping Forteca

Działamy od roku 2003, kiedy to zakupiliśmy 5ha działkę w Uciechowie. Wcześniej teren funkcjonował jako piaskownia, której początki działalności sięgają czasów sprzed II Wojny Światowej, kiedy to na naszych terenach zamieszkiwała ludność niemiecka. Po intensywnych pracach ziemnych takich jak równanie terenu, obsiewanie trawą obsadzaniem krzewami i drzewostanem oraz remontem istniejących budynków rozpoczęliśmy pierwszy sezon kempingowy.

Rok później uruchomiliśmy restauracje, w której z pomocą mamy Ani wprowadziliśmy menu kuchni polskiej z naturalnych składników. Od tego czasu nieustannie numerem 1 jest m. in. ''szarlotka pani Jasi'', pierogi ruskie oraz pstrąg z zakręconymi frytkami. W czasie dekady naszej działalności restauracja została rozbudowana o salę weselną oraz nowa salę konsumpcyjną. Poszerzyliśmy bazę noclegową o pokoje gościnne w stylu motelowym. Powstał stylowy taras z fontanną, powstała wieża widokowa z panoramą na Góry Sowie oraz Górę Slężę. W sezonie letnim funkcjonują drewniane domki letniskowe w zacisznej i malowniczej części Fortecy oraz kamienny grill na uroczystości biesiadne.

W roku 2014 wraz z budową obwodnicy Uciechowa uruchomiony został II wjazd na Fortecę, a w związku z tym powstał dodatkowy, przestronny parking na samochody osobowe i autokary. W sezonie letnim organizujemy liczne koncerty z muzyką na żywo z udziałem m. in fortepianu oraz saksofonu altowego. Na instrumentach grają właściciele Anna & Mathijs oraz zapraszani muzycy. Z ogromną satysfakcją dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom naszych gości i dlatego z każdym sezonem oferujemy Państwu nowości kulinarne w naszej karcie menu, rozbudowę terenu o funkcje rekreacyjną i wypoczynkową, a także o nowy repertuar muzyczny umilający letnie wieczory.

Zapraszamy serdecznie do Fortecy.

Miejsce kempingowe nad wodą
Kamienny grill
Fontanna Forteca
Forteca z góry przed rozpoczęciem sezonu
Widok nad wodą
Wejście do wody
Ławeczki pod parasolami
Plener Forteca
Widok z wieży widokowej
Widok od strony pól
Forteca nocą
Miejsce kempingowe
Namioty
Miejsce kempingowe
Budynek sanitarny
Kabiny prysznicowe
Domki drewniane
Wspólne biesiadowanie
Wieża widokowa
Huśtawka z widokiem na jezioro
Weranda domku drewnianego
Ognisko
Pole kempingowe
Domki drewniane
Domek Góral
Właściciele Mathijs & Anna